KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14052222
nr 1405 2222
Hilda Heyman
(1872-1955), Sverige
Oljemålning, Ej signerad, herrporträtt. Olja på pannå, 35x24, yttermått inklusive ram: 41x30 cm
Hilda Heyman, svensk bildkonstnär född 1872, död 1955.
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
måndag 21 juni 2021
kl 19:38:40
21/6 18:13:37
21 jun
Kvinnliga konstnärer
Läs mer om Kvinnliga konstnärer